26 lis Brak komentarzy admin InterLang , ,

Postęp technologiczny, którego byliśmy świadkami na przestrzeni ostatnich lat, jest wprost niesamowity. Nie tylko powstały lepsze drogi usprawniające transport osób lub towarów, rozwinął się handel czy ogólna jakość życia w porównaniu do jeszcze kilku lat wstecz, ale też ogromną rolę w naszym życiu zaczęła odgrywać elektronika. O ile dawniej stanowiła ona głównie formę rozrywki lub pomagał przy prostych pracach domowych, tak teraz stała się praktycznie podstawą funkcjonowania w społeczeństwie. Dzięki niej nie musimy już martwić się wieloma sprawami, a to niesie za sobą poważne zmiany. Jedną z nich jest zastąpienie normalnej gotówki na płatności zbliżeniowe za pośrednictwem kont bankowych.

Bardzo świeżą opcją płacenia bezgotówkowego jest od niedawna dostępny blik. Jest to bardzo prosty i wygodny, ale przede wszystkim bezpieczny sposób na płatności online, lub w sklepie. W skrócie polega on na wygenerowaniu, przez system naszego banku, kodu o ograniczonym czasie dostępności, a następnie użycia go do namierzenia, z którego konta wykonujemy operacje i naliczeniu stosownej opłaty. Jest on niesamowicie funkcjonalny, gdyż jedynym wymogiem na wykorzystanie go jest połączenie z internetem, a o nie nie trudno jeśli wykonujemy płatność w domu. Jeśli natomiast płacimy w galerii albo na stacji benzynowej to również odbywa się to bezproblemowo, ponieważ większość takich miejsc ma własną sieć wifi. Przydaje się on również w momencie gdy nasza karta kredytowa się gdzieś zapodziała, albo zapomnieliśmy jej wziąć z domu. Telefon rzadziej się gubi, więc to świetny zamiennik jeśli chodzi o płacenie.
Na tym jednak nie kończą się jego możliwości. Za jego pośrednictwem możemy również w przyjemny i komfortowy sposób wypłacić gotówkę z bankomatu albo wykonać przelew na telefon. Niesamowitym jest również fakt, że wykonanie takiego przelewu dzieje się natychmiastowo, czyli nie musimy zbyt długo czekać na gotówkę od znajomego, albo na zrzutkę z kolegami w jakiejś knajpie. Dodatkowym atutem blika jest również jego bardzo łatwa dostępność. W dzisiejszych czasach standardem jest posiadanie telefonu komórkowego z dostępem do internetu, a to wszystko, co potrzebne. Jeśli spełniamy te wymogi oraz posiadamy konto w banku wspierającego tę formę płatności możemy kiedy tylko chcemy płacić w rewelacyjny sposób, czyli za pośrednictwem łatwego do zapamiętania, sześciocyfrowego kodu.

Jeśli jeszcze nie jesteś do końca przekonany to warto wspomnieć o tym, że płatność blikiem nie nalicza żadnych dodatkowych kosztów, czyli korzystanie z niego jest w pełni darmowe.

Podsumowując jest to jeden z najwygodniejszych i najszybszych systemów płatności online oraz w zwykłych sklepach. Nie ma praktycznie żadnych przeciwwskazań, żeby zacząć go stale używać, a przez to możemy sobie coraz częściej pozwolić na pozostawienie portfela w domu, ponieważ już kolejny raz mamy szansę się przekonać, że najpraktyczniejszym narzędziem dzisiejszych czasów jest to małe urządzenie, które każdy z nas ma w kieszeni. Mowa oczywiście o smartphonie.