11 cze Brak komentarzy admin InterLang , ,

Wyższe stanowisko w pracy, awans czasem wymagają dodatkowych umiejętności. Dobrzy pracodawcy w firmach i korporacjach o tym wiedzą, dlatego aby wciąż pogłębiać rozwój osobisty swoich pracowników organizują szkolenia. Wiedzę można zdobyć w różny sposób. Organizowane są kursy wyjazdowe czyli delegacje albo kursy stacjonarne, często w czasie pracy albo po godzinach. W zależności od branży jaką zajmuje się firma lub działu można skierować pracowników na różne tematy szkoleń. Ostatnimi czasy doszkalanie w dziedzinie obsługi programów komputerowych stało się popularne. Takie zajęcia obejmują lekcje na temat programów używanych codziennie w pracy i pogłębianiu wiedzy o ich dodatkowych funkcjach oraz nowych programów komputerowych, które będą niedługo wdrażane w codziennym dniu pracy.

Szkolenia na wyższe stanowiska wyznacza zazwyczaj personalnie przełożony, po otrzymaniu przez pracownika awansu. Jest to niezbędne aby mógł on podjąć nową pracę. Na szkoleniach oprócz oprogramowań można nauczyć się nowych przepisów, zasad i dowiedzieć się o nowych zarządzeniach w pracy.

Oczywiście nie tylko w korporacyjnych firmach organizowane są szkolenia rozwojowe dla pracowników. Każda inna dziedzina i branża może zorganizować takie przeszkolenia. Istnieją takie dziedziny, w których szkolenia odbywają się regularnie. Jest to np.: sprzedaż środków ochrony roślin. To specjalny dział ogrodnictwa, agroekologia, zajmująca się ochroną roślin poprzez działanie środkami chemicznymi. Wymaga to stałego pogłębiania wiedzy, gdyż zmieniają się zalecenia dotyczące używanych substancji chemicznych oraz przepisy co do ich stosowania. Tutaj także specjaliści w tym temacie mogą się rozwijać o nową wiedzę.
Kolejnym przykładem zawodu, w którym możemy skorzystać z takich szkoleń jest lekarz i farmaceuta. Jak wiadomo, przeprowadzane są coraz to nowsze badania na temat chorób i leków, wprowadzane są nowe lekarstwa do obrotu. To wymaga ciągłej nauki.

Także nauczyciele w szkołach podstawowych i wyższych potrzebują edukacji. Program nauczania zmienia się jak w kalejdoskopie, a na dodatek potrzebna jest wiedza z zakresu psychologii, aby móc dobrze zająć się problemami młodzieży.
Kursy dodatkowe z przepisów prawa organizowane są dla policji i pracowników urzędów. Oprócz tego pracownicy urzędów, jak urząd gminy, miasta, czy zakłady ubezpieczeń muszą koniecznie znać się na wypełnianiu druków i dokumentów. Bardzo potrzebne są szkolenia z zakresu biurokracji, szczególnie dla młodych i nowych pracowników, jeszcze nie wdrożonych w tematykę. Wypełniane wniosków i PIT – ów od zawsze było zmorą, a proste ćwiczenia pozwalają na nabranie wprawy. Szkoleń potrzebują także sami szkoleniowcy. Osoby wykształcone w danej dziedzinie, przeprowadzające szkolenia same muszą takie odbyć. Wykształcenie to nie wszystko, ponieważ nasz świat ciągle się zmienia. Mówi się, że człowiek uczy się całe życie i to jest prawda. Zdobywa się zarówno doświadczenie życiowe jak i wykształcenie. Rozwój osobisty nawet w najprostszej tematyce pobudza do działania szare komórki i sprawia, że czujemy się pewni siebie.