8 mar Brak komentarzy admin InterLang , , ,

Co prawda, jak pokazują ostatnie badania bezrobocie w kraju spada, jednak ciągle znalezienie wymarzonej pracy jest stosunkowo trudne. Owszem, w urzędach pracy dostępne są propozycje zatrudnienia, jednak zwykle dotyczą one specjalistycznych zawodów i wymagają posiadania określonych certyfikatów. Jakimi drogami szukać pracy, tak by znaleźć tę upragnioną, a nie męczyć się przez osiem godzin dziennie?

Internet – obszerne źródło informacji
W dobie powszechnego dostępu do nowoczesnych technologii coraz popularniejsze staje się poszukiwanie zatrudnienia za pośrednictwem Internetu. W Internecie znaleźć da się bardzo dużo tematycznych portali na których znaleźć można oferty pracy. Taki sposób poszukiwania pracy jest bardzo wygodny. Jego główną zaletą jest to, że umożliwia oszczędność czasu. Nie trzeba ruszać się z przysłowiowej kanapy, by znaleźć coś interesującego. Plusem portali internetowych jest to, że propozycje pracy są stale aktualizowane. W przypadku gdy znajdzie się pracownik, ogłoszenie zostaje usunięte, dzięki czemu nie trzeba wysyłać niepotrzebnych cv. Bez jakiegokolwiek problemu da się również określić swoje preferencje, przykładowo czy interesuje nas zatrudnienie w wymiarze pełnego etatu czy jedynie kontrakt. Określając wymagania dostaje się informacje o spersonalizowanych ogłoszeniach. Korzyścią z takiego rozwiązania jest to, że nie marnuje się czasu na przeglądanie nietrafionych ofert. Składanie aplikacji za pośrednictwem portalu internetowego pozwala także na aby na bieżąco śledzić status aplikacji. W niektórych miejscach da się zweryfikować przykładowo, czy pracodawca dostał aplikację albo czy się z nią zaznajomił. Dostępna jest również informacja o ilości kandydatów na konkretne stanowisko, dzięki czemu\co sprawia, że, przynajmniej szacunkowo da się zorientować z jak liczną konkurencją przyjdzie się zmierzyć. Z Internetu jako sposobu szukania zatrudnienia korzystają coraz chętniej nie tylko osoby w młodym wieku lecz również i bardziej doświadczeni pracownicy. Prosta obsługa nie powinna nikomu przysporzyć kłopotów.

Tradycyjne metody szukania pracy
Jeżeli chodzi o bardziej tradycyjne metody na znalezienie zatrudnienia, to da się wymienić przynajmniej trzy – osobiste roznoszenie aplikacji pracowniczych, rejestracja w urzędzie pracy albo sprawdzanie jakie oferty o zatrudnienie zostały zamieszczone w lokalnej prasie. Jeżeli chodzi o prasę, to dzięki niej w najprostszy sposób da się znaleźć ofertę na zajęcie dodatkowe. Coraz rzadziej bowiem w taki sposób ogłaszają się duże korporacje szukające pracowników na pełen etat. Rejestracja w urzędzie pracy to propozycja skierowana wyłącznie do osób bezrobotnych. Niestety, w taki sposób nie mogą zatrudnienia poszukiwać osoby, które pragną zmienić pracę. W urzędach dominują oferty specjalistyczne, bez większego problemu zatrudnienie w ten sposób mogą znaleźć budowlańcy czy hydraulicy. Jeżeli chodzi o szukanie samemu zatrudnienia i roznoszenie aplikacji, to jest to zdecydowanie najbardziej czasochłonne. Warto nie zapominać o tym, że nie wystarczy odwiedzić kilka firm. Najczęściej trzeba roznieść minimum kilkanaście aplikacji, aby dostać informację zwrotną i zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Pod tym względem nowoczesne technologie wydają się być bardziej optymalnym rozwiązaniem. Warto korzystać ze sposobów które są najbardziej efektywne i za pomocą których w krótkim czasie otrzyma się pracę.