11 cze Brak komentarzy admin InterLang , ,

Każda firma musi posiadać swoje konto bankowe – co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Bardzo często pojawia się jednak problem, jakiemu bankowi zaufać, w jakim banku założyć swoje konto. Eksperci mają swoje zdanie na ten temat. Niektórzy twierdzą, że założenie konta jest jedną z najważniejszych decyzji biznesowych i trzeba poświęcić długie godziny na to, aby wybrać odpowiedni bank. Inni z kolei twierdzą, że ta decyzja nie ma większego znaczenia w kontekście całej działalności i opłaty o kilka złotych wyższe lub niższe nie powinny więc decydującego wpływu na jakość całego biznesu i na wydolność finansową.

Konto firmowe trzeba posiadać, trzeba też zdecydować się na odpowiedni bank. Bardzo często w biznesie trzeba podjąć decyzję o wzięciu kredytu na cele biznesowe. Spłata kredytu może pochłonąć wiele pieniędzy – jednak czasami taką decyzję trzeba podjąć dla dobra firmy. Dla wielu przedsiębiorców firma to pewnego rodzaju dziecko – dba się o nie jak o nic innego. Bardzo często można spotkać się z takim zdaniem, że firma to pierwsze dziecko i czasami jedyne dziecko przedsiębiorcy. Decyzja o założeniu własnej firmy na pewno nie jest łatwa i wymaga wielu godzin przemyśleń i analiz. Zdarzają się jednak również takie sytuacje, że przyszły przedsiębiorca podejmuje decyzję o założeniu firmy w ciągu kilku minut. I czasami jest to strzał w dziesiątkę. Czasami jednak okazuje się że wielogodzinne pisanie analiz i biznesplanów na nic się nie zdało, a firma i tak przynosi same straty.

Trzeba jednak jasno sobie powiedzieć, że w biznesie wiele rzeczy można przewidzieć. Trzeba jednak być dobrym strategiem i dobrze obserwować to co dzieje się na rynku. Przede wszystkim jednak trzeba być ekspertem w swojej branży i reagować na zmiany na rynku. Biorąc kredyt trzeba mieć świadomość tego, że ten kredyt trzeba będzie spłacić i to z odsetkami. Nigdy nie należy brać kredytu na granicy swojej zdolności, ponieważ jest to przepis na katastrofę. Trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć sobie, że w życiu mogą zdarzyć się różne nieprzewidziane okoliczności, które zmniejszą naszą zdolność kredytową i zdolność do spłacania kredytu. W takiej sytuacji również trzeba będzie sobie poradzić a bank nie będzie zawsze szedł nam na rękę.

Dlatego też warto zabezpieczyć się z każdej strony i pomyśleć o odpowiednim ubezpieczeniu. Z drugiej strony nie można jednak całe życie się bać i trzeba wiedzieć, że kredyty są dla ludzi, ale są to rozwiązania dla ludzi odpowiedzialnych, którzy potrafią przewidywać konsekwencje swoich działań i którzy zdają sobie sprawę, że kredyty trzeba spłacać. Spłata kredytu nie musi być bolesna, jeżeli na samym początku skorzystamy z usług doradcy, który dobrze nam doradzi w jakiej wysokości kredyt będzie dla nas odpowiedni i w jakim banku ten kredyt wziąć. Każda decyzje związana z pożyczaniem pieniędzy, obojętnie czy jest to pożyczka od bliskiej osoby czy też kredyt w banku, jest ryzykowna. Nikt nie wie, jak to się skończy. Trzeba jednak czasem zaryzykować, bo ten kto tego nie robi, nigdy nie wypije szampana.