14 paź Brak komentarzy admin InterLang , , ,

Czy jesteś gotowy na Twój własny biznes? Pewnie niejednokrotnie zastanawiałeś się nad tym czy to możliwe. Każdy może spróbować założyć własny biznes, poprosić bank o pożyczki firmowe i spróbować sił w tej dyscyplinie. Z drugiej jednak strony, warto wspomnieć, że nie każdy jest w stanie utrzymać się na rynku produktu, który chciałby zacząć sprzedawać. Dlaczego tak jest? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż jest to kwestia monstrualnie zależna od wielu czynników i zmiennych, jednak po głębszej analizie wypiętrzają się elementy, o których warto wspomnieć. Wiele osób nie ma świadomości tego, że biznes, to niesamowicie czasochłonna i absorbująca praca.

Masa czasu, energii i pracy jest potrzebna, żeby ruszyć z kopyta ze swoją działalnością. Nie wystarczy mieć genialnego pomysłu i wizji rozwoju ale przede wszystkim chęć do pracy, determinację oraz uśmiech, który temu towarzyszy. Ostatni element poprzedniego zdania może wydawać się dla niektórych absurdalny, jednak pamiętajmy o tym, że bez entuzjazmu w wykonywanym działaniu, może okazać się, że bardzo szybko wypalimy się jako wizjonerzy rozwoju naszej firmy i niewiele zostanie do zebrania. Dlatego też, przed pójściem do tej wyjątkowej placówki, którą jest bank i złożenie podania o pożyczki firmowe, warto zastanowić się nad swoją osobowością. Bez odpowiednich cech, które powinny zostać w nas wykształcone, nie będziemy w stanie wydajnie prowadzić działalności gospodarczej. Jeżeli wejrzymy w samych siebie, może okazać się, że jeszcze trochę brakuje nam do tego, żeby stać się wizjonerem i głównym zarządcą w firmie.

W takich okolicznościach, musimy jeszcze trochę nad sobą popracować, żeby dojść do pewnego poziomu ekspercji, w dziedzinie etyki charakteru. Jeżeli jednak czujemy się pewnie i wiemy, że damy sobie bardzo dobrze radę z prowadzeniem osobistej działalności gospodarczej – nadchodzi czas działania. Bank czeka już na Twoją wizytę, pożyczki firmowe leżą pod biurkiem i wypatrują właśnie Ciebie. Kiedy Twój biznes będzie dobrze rozplanowany, a Ty będziesz czuł się naprawdę pewnie, sukces jest nieuniknionym skutkiem takiego stanu rzeczy. Jakie są zatem superlatywy oraz negatywy prowadzenia własnej działalności gospodarczej i w gruncie rzeczy, dlaczego to w ogóle rozpatrujemy?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, gdyż składa się na to wiele zróżnicowanych kwestii. Jeżeli jednak mielibyśmy wspomnieć o tych najważniejszych plusach, które kryje za sobą własny biznes, byłyby to między innymi: źródło pasywnego przychodu, niezależność finansowa, krystalizacja własnych wizji w rzeczywistości oraz coś co ma miejsce bardzo często przy zakładaniu firmy – spełnienie marzeń. Z drugiej strony barykady można zauważyć, że nie każdy jest w stanie prowadzić firmę i może doprowadzić się na skraj załamania nerwowego, w momencie kiedy coś pójdzie nie tak. Z takich względów, warto pomyśleć kilka razy, czy faktycznie chcemy wziąć na swoje barki odpowiedzialność za tyle ludzi i jeżeli tak, dopiero wtedy przystąpić do konstruktywnego działania.