Obecnie jest zauważalne, że zakupy online cieszą się ogromną popularnością. Praktycznie nikomu nie ma potrzeby przedstawiać faktów, iż są one wygodne, łatwo dostępne i w większości przypadków kosztują mniej, ponadto jest naturalnie znacznie szerszy wybór. To właśnie te najbardziej popularne zalety skutkują tym, że osoby tak często korzystają z zakupów przez Internet. Warto jednak podkreślić, że sporo przedsiębiorstw, które specjalizuje się w dostawie oferuje błyskawiczny termin doręczenia, co jeszcze bardziej powoduje, że klienci decydują się korzystać z nowoczesnych zakupów. Gdy jednak chodzi o firmy, które zajmują się dostawami, a więc o firmy kurierskie, to na pewno trzeba podkreślić, że konkurencja na rynku branżowym jest wyjątkowo duża.

Wiele ludzi wyraża własne niezadowolenie względem różnych firm kurierskich, między innymi z tego powodu, że stwierdzają, iż koszty dostaw są celowo zawyżone, a termin oczekiwania na zamówioną paczkę okazuje się zbyt długi. Oczywiście mało kto ma świadomość, że w rzeczywistości prowadzenie tego typu firmy kurierskiej jest związane z wieloma kosztami, pośród nich wymienić należałoby te najbardziej oczywiste czyli z całą pewnością opłacenie i zatrudnienie pracowników, a także zakup, czy też leasing środków transportu i co jasne związany z nimi zakup paliwa i amortyzacja. Każda z tych rzeczy naturalnie sprawia, iż koszty wysyłki nie mogą być wyjątkowo niedrogie. Jednak obecnie coraz częściej można spotkać się z tym, iż firmy kurierskie poszukują sposobów na to, aby zaoszczędzić i zminimalizować wydatki. Na pewno niezwykle ciekawym pomysłem jest tak zwany kurier rowerowy, gdzie nie dochodziłoby do nadmiernej eksploatacji pojazdu, a także do zużywania paliw, które, jak ogólnie wiadomo, są dosyć kosztowne. Tego typu opcja oczywiście nie sprawdzi się w każdym miejscu. Jednak w przestrzeniach, w których można swobodnie przemieszczać się na dwóch kółkach byłoby to z pewnością ciekawe do przemyślenia rozwiązanie.

Można też podkreślić, że taki tani kurier jednak nie byłby w stanie pracować przez cały rok, gdyż, co oczywiste, zimą, jesienią, czy też wczesną wiosną aura bywa na tyle niesprzyjająca, że mogłaby skutecznie uniemożliwiać takiego rodzaju przewożenie towarów rowerem. Opady z nieba takie jak na przykład deszcz, śnieg, a dodatkowo wiatr, czy też skrajne dodatnie bądź niskie temperatury mogłyby bardzo źle wpłynąć na zdrowie i samopoczucie pracowników, ale i także na wygląd przesyłek.

Nie jest też tajemnicą, że tego typu forma doręczania paczek mogłaby się satysfakcjonująco sprawdzać wówczas, gdy są one raczej małych rozmiarów. Jak powszechnie wiadomo, coraz częściej można spotkać się z sytuacją, że ktoś poprzez firmę kurierską przewozi przedmioty dużo ważące, bądź o dużych rozmiarach. W takim właśnie przypadku ich transport rowerem byłby po prostu niemożliwy, lub niezwykle utrudniony. Mimo wszystko w przypadku, kiedy są to zwykłe paczki, a przy tym pogoda jest sprzyjająca, to taki transport na dwóch kółkach zdaje się być świetnym rozwiązaniem. Byłoby to związane bez wątpienia z lepszym zdrowiem i samopoczuciem kurierów, którzy to mieliby możliwość korzystać z promieni słonecznych, czy poza tym z czystego powietrza, zwłaszcza, gdyby akurat trudnili się dowożeniem paczek w mniejszych miasteczkach, czy też sympatycznych dzielnicach, których przemierzanie na dwóch kółkach mogłoby być przy okazji przyjemne.